Новак го “плесна” новинарот по “таквиот” :)

15 август, 20110
nole

Новак Ѓоковиќ е секогаш подготвен за шега, но тие некогаш знаат да ги повредат неговите соговорници, но буквално. Најдобриот тенисер на светот неодмна на еден телевизиски новинар му објаснуваше што е стабилизатор на рекетот.

Уживајки во интервјуто новинарот целосно се предаде на Новаковата приказна и се загледа во делот кој служи за намалување на вибрации, а потоа доживеа непријатно изненадување. Рачката од рекетот го погоди директно меѓу нозе, пренесува радио С. Се разбира тоа не беше вистински удар, но изненадувањето беше секако големо, а целата приказна се завши со смеење. Во меѓувреме Ѓоковиќ стигна до финале на Мастерс во Монтреал.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tCoaKjmPjNM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit