Нови уметнички форми – Уметност со раце

16 ноември, 20110
hands-art05

Уметноста со раце во последните неколку години доживеа вистински развој и си доби сопствен дел, некаде помеѓу цртањето на лица и цртањето на тело. Уметноста со раце се однесува на се она што може да се направи со цртање на рацете: змејови, жаби, кучиња, вонземјани, патки, мачки, чудовишта, луѓе, пауни… Артистот Гвидо Даниеле креираше прекрасни уметнички дела на човечка рака, кои не само што се супер-реални, туку ја носат оваа форма на уметност до нови височини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş