Островот Сипадан – рај за љубителите на подводниот свет

9 ноември, 20110
2

Островот е образуван од живи корали, кои се развиваат на врвот на згаснат вулкански конус во продолжение на десетици векови. Оформената корална градина е една од највпечатливите во светот и тоа ја прави рај за љубителите на подводниот свет. Самиот реон е срцето на Индо – тихоокеанскиот океан и е еден од најбогатите морски биорезервати во светот.

Ако сте „дајвинг манијак“ и се чудите која да биде вашата следна дестинација, посетете ја оваа совршена творба на природата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş