Погодете што се крие зад ова „уметничко дело“ на морето?!?

11 ноември, 20110
3

На прв поглед изгледа како некој да направил уметничка инсталација на морското дно од необични жолто-зелени коцки. Или барем така сигурно им изгледало на овие рибари.

Но ако погледнете одблиску, ќе видите дека станува збор за јато на ражи, морски животни кои изгледаат како да летаат. Погледнете ги овие неверојатни слики од ова „семејство на ражи“ кое тргнало на прошетка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma