Познатите и нивната религија – втор дел

4 јули, 20110
naslovnapoznatireligija

11. Erika Christensen – актерката која вели дека скинетологијата и помага во работата – Скинетолог.

12. Tom Cruise – најпознатиот актер во Холивуд кој во скиентологијата се приклучи во 1986 година – Скинетолог.

13. Charles Darwin – познатиот биолог кој прво беше англиканец, а потоа се приклучи на Унитарната црква.

14. Dame Judi Dench – англиската актерка која доби оскар, стана член на Society of Friends, откако се приклучи на Quaker.

15. John Denver – фолк пејачот е приврзаник на асоцијацијата за само подобрување позната под името  EST (self-improvement association).

16. Jenna Elfman – актерката која изјави дека сака скинетологијата да ја направи достапна за сите, особено бидејќи чуствува должност да им помогне на луѓето да се ослободат од негативните мисли – Скиентолог.

17. Larry Flynt – роден во 1942 година, основачот на Hustler – Атеист.

18. Richard Gere – тој го практикува овој начин на живеење со децении, прво во зен, а потоа во Тибет будизмот – Тибетски будист.

19. Mel Gibson – тој припаѓа на еден католички огранок кој не ги прифаќа реформите на вториот ватикански совет – Традиционален католицизам.

20. Dizzy Gillespie – тој влезе во Baha’i во 1970 година – Baha’i Верата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/