Се изнапеа на српски, па сега и на англиски… Дара Бубамара ќе „покуша“ да пее на „енглески“ :)))

21 август, 20110
DARA BUBAMARA

За Дара Бубамара Балканот повеќе не е предизвик… Таа ќе си ја пробува среќата и на светската сцена со песни кои ќе ги отпее на англиски јазик.

Дара ја ангажирала Марина Туцаковиќ за нејзиниот нов албум, кој ќе започне да го снима наесен, а парарелно ќе работи и на снимање на CD со песни отпеани на англиски.

Пејачката се пофали дека на овој проект работат композитори и текстописци од Чикаго, Њујорк и Лондон. Таа вели дека новиот албум ќе го следи стилот на Џеј Ло, Питбул, Ашер…

„Знам дека странците го сакаат нашиот етно звук, но решив новиот албум да го снимам во електро – р’н’б стил. На колегите кои ми предвидуваат неуспех, ќе им ја затнам устата со новите песни кои сигурно ќе станат хит“, вели Дара.

Само напред Даро, можеби во иднина те чека дует со Пи Диди или Џеј Зи…

http://www.youtube.com/watch?v=anXz1LF7ugM&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi