Тепачка на улица “Илинденска“ во Скопје

17 јуни, 20110
MVR

Неколку лица нападнале 39-годишен скопјанец, рано утрово во центарот на Скопје, поточно на булеварот “Илинден“, сооптши МВР.

Напаѓачите, удирајќи го со тупаници, му ја скршиле раката на лицето А.П.

Повредениот бил пренесен во Клинички Центар за укажување на лекарска помош, а полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma