Венчавки колку сакаш! Кој сè стапна на „лудиот камен“! :)

21 август, 20110
naslovna-svadbi

Ова беше голема година за свадбите на славните и денешната свадба на Ким Кардашијан ќе се придружи на долгата листа на најозборувани церемонии во 2011. Милијарда луѓе гледаа како Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам кажуваат „да” во Април, додека пак свадбата на Кејт Мос на 1ви јули беше покриена и објавена во септемврискиот Воуг. Ние тука ги собравме нашите најомилени свадбени фотографии, вклучувајќи ги рокенрол церемонијата на Гвен Стефани и Гавин Росдејл и церемонијата на Корзика на Алиша Кис и Свис Битз.

Погледнете ги сите убави фустани, цвеќиња, и парови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi