Видео: Кога свадбата ќе тргне во „спротивен правец“ тоа е лоша среќа или….?! :(

26 октомври, 20110
vjencanje_436208S1

САД – страшно невреме ги снајде Луна и Гус токму во моментот кога требаше да ги разменат своите брачни завети. Паднало силен дожд, почнало да дува силен ветер, а од прашината скоро ништо не се гледало.

Секоја невеста сака нејзината венчавка да биде совршена, но без разлика на тоа колку пари се потрошиле и колку часа потрошиле за организација на церемноијата, постои една работа која неможе да се контролира, а тоа е времето, изјавила Луна од Аризона.

Таа и нејзиниот сопруг Гус се венчале на 10 септември, утрото времето било сончево, но подоцна се променило.

Кога започнала церемонијата било малку облачно и дувало ветер. А потоа почнала вистинска олуја. Од прашината која се кренала гостите неможеле да гледаат, а набрзо сите побегнале во засолниште.

httpv://www.youtube.com/watch?v=e3C8jOl474o

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi