ВИДЕО: Огромен НЛО снимено над “Фукушима 1“

13 април, 20110
ВИДЕО: Огромен НЛО снимено над “Фукушима 1“
Голем неидентификуван летечки објект (НЛО) бил снимен на небото над оштетената јапонска нуклеарка “Фукушима 1“.
Германската медиумска групација НДР ја емитувала необичната снимка од НЛО над атомската електрана “Фукушима 1“, во свој репортески извештај од Јапонија.
Кадарот со НЛО почнува во 55-та секунда од видеото и навистина изгледа неверојатно. Се гледа како големиот објект споро се движи по небото над нуклеарката. “Со години се бележи пораст на регистрираните необични појави над места погодени од земјотреси, како и над нуклеарки, па затоа “Фукушима 1“ не би требала да биде големо изненадување“, пишува Allnewsweb. Пред околу една недела, се пјави видео снимка од флота на НЛО на небото над Јапонија, за која исто така сеупте нема никакво објаснување.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V4zfebX9EzI

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi