Женски оргазам – како таа да не ви глуми

6 ноември, 20110
sex

Не постои машко на светот, кој барем еднаш не помислил дека партнерката глуми оргазам. И покрај тоа што најчесто оваа тематика се мистифицира, може да се заклучи дека причината за глумење оргазам се состои од повеќе елементи. Еве неколку од нив, како и начин како да ги анулирате:

Нема емоции

Кога не се вклучени емоции во сексот, најчесто оргазмот не се случува. Дококлу емоциите се отсутни заради долга врска, порадо ќе се изглуми оргазмот наместо да се објаснува зошто не се случил. Затоа, разговарајте, опуштете се и двајцата и дајте му шанса на оргазмот навистина да се случи.

„Ајде добро“ секс

Доколку жените имаат секс само заради тоа што партнерот е возбуден, можноста жената да не доживее оргазам е голема. А, ако кажат дека не им е до секс, треба да објаснуваат зашто. Полесно е во секој случај да се одглуми оргазам. Решете го овој проблем, со тоа што ќе и се посветите малку повеќе и физички и психички. Нема подобар афродизијак за жените од долги и страствени предигри, а нема да одмогне и ако и објасните на партнерката некои работи за кои таа можеби се двоуми.
Ако жените не се волни

Безволноста сигурно нема да предизвика оргазам. Дури и да се возбудени, недостатокот на расположение може да повлијае да не се доживее блаженството, а со тоа доаѓа и глумата. Решението е едноставно – расположете ги – на кој било начин, ако треба облечете се и како кловн, можеби така ќе ја возбудите дури и побрзо, па оргазмот ќе се случи побрзо.
Потврда на партнерот

Жените ќе одглумат оргазам, ако партнерот навистина се труди. Понекогаш едноставно не сака да се случи, колку и да жените сакаат. Сфатете го тоа како гест на почитување и не размислувајте зашто не свршила, затоа што во вакви ситуации безмалку е загарантирано дека следниот пат ќе се случи без глумење, можеби и повеќепати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş