Зошто не треба да „тицате“ на полна линија?!

21 декември, 20110
12030010614ef09b3a99c87049496504_640x37385

Полната линија на патиштата не е ставена без причина, иако некој возачи често ја игнорираат. Претекнувањето на возилата во забранета област или на патишта каде има полна линија може да доведе до фатални последици.

Таков е и овој пример, возачот на автомобилот кој предизвика сообраќјна несреќа тргна да претекнува две возила. Сето ова го снимила камера која се наоѓала во еден автмобил.

Еве зошто треба да ги почитувате правилата во сообраќајот:

httpv://www.youtube.com/watch?v=v2xDyyUePw8

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma