„Giambattista Valli“ – пролет 2012

5 февруари, 20120
1

Колекцијата представена на неделата посветена на високата мода во Париз е една од причините да ја засакаме таа парада на суетата толку многу. Џамбатиста повторно анкцентот го поставува на своите омилени женски класики, карактеристичните декоративни цветови и перја одејќи од секојдневни до вечерни модели, кои подеднакво зрачат со отменост, луксуз и класа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma