Делува ли тактиката „недостапна жена“?

8 февруари, 20120
s2

Имаше едно време кога си мислевме дека секоја жена на планетава има една единствена тактика, со која ќе го натера мажот да се вљуби во неа за цел живот – правењето на недостапна! Правилата се стриктни и старомодни – не му се јавувај, не иницирај прва состанок, не му се давај, а идеата на оваа концепција е да го натераме мажот да „работи“ и да се труди за да не добие. Накратко, идеата е дека тој нема да биде привлечен ако не добил премногу лесно.

Се разбира, не секој е согласен со теоријава, дека недостапната жена е секогаш посакувана. Всушност, некои експерти тврдат дека идеата е доста лоша. Мислам дека поинтелегентните мажи не се привлечени от овој тип тактика. Може да се стигне до ефектот – Зошто да се трудам? Има толку многу жени кои не си играат игрички, тврди д-р Дејл Купер.

Мислам дека мажите повеќе го ценат фактот ако ги поставиш картите на масата уште на почеток. Кажете им го она што навистина го сакате и мислите, советува таа.  За крај таа тврди дека според неа таквата игра е незрела и не е добра идеа да се применува, ако сакате да имате стабилна и здрава врска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber