Колекција чевли од „Nina Ricci“ за пролет 2012

22 јануари, 20120
1

Колекцијата чевли од  Нина Ричи е дело на артистичниот директор на брендот Питер Копинг. Тој за оваа серија наречена „Зина“  својата инспирација ја наоѓа во делото на дизајнерката Zina de Plagny која што во 30-те ги создава едни од најдобрите дезени во тоа време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber