Пресдиета или диетата наречена „Abs“

1 февруари, 20120
d

Во основата на пресдиетата лежи теоријата дека на секои 450 г. мускулна маса се согоруваат дополнително 50 ккал на ден. Така да ако сте успеале да качите 4,5 кг мускулна маса секој ден ќе согорувате дополнителни 500 ккал.

Со помошта на оваа пресдиета ќе се спасите од многу излишни калории ако изградите правилен режим на исхрана и комплекс од тренинзи. Бидејќи целта не е да се биде само слаб, слабо тело не значи и убаво тело.

Основни правила на пресдиетата

Се јаде 6 пати дневно. Секојдневното мени вклучува 12 задолжителни продукти – пилешко, мисиркино, и други видови посно варено месо, маслиново масло, зрнести култури, бадеми, нискокалорични млечни производи, зелен зеленчук, полнозрнест леб, јајца, житарици, протеини. Се останато е забрането.

Шест седмици ги употребувате само горенаведените производи.

Што се однесува на физичката активност тоа е минимум 20 мин тренинг 3 пати седмично за согорување на мастите и билдање на мускули што е потпомогнато од ваквиот начин на исхрана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma