Rolls-Royce Ghost – „Purple Paris”

19 април, 20120
1

Претставена е нова уникатна верзија на Rolls Royce Ghost, најмалиот модел на овој лукзусен бренд. Направена е за специјален клиент и го има името „Paris Purple”. Обоена е со виолетова и златна боја, а голем дел од автомобилот е позлатен со 24-каратно злато. Внатрешниот дизајн е исто така позлатен. Автомобилот беше продаден за 3 милиони евра и беа потребни 12 месеци за да се направи. Преубаво!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber