Секс пози за „опасен“ женски оргазам

4 февруари, 20120
00

Имам чуство дека некако кај нас мажите сме ги навикнале дека тие се оние што треба првенствено да се задоволни од сексот и да им се угодува. Не е лошо да им се угодува, квалитетниот секс е еден од основните столбови на кои се крепи добрата врска, но треба да знаете дека и тие треба да го направат истото за вас. Еве неколку секс пози наменети специално за вас жени и ако се уште не сте ги пробале, време е да му покажете како треба…

Ако веќе мажот инсистира на орален секс и вие сте спремна да му го пружите тоа, тој треба да е исто толку спремен да ви го овозможи истото на вас. Не дозволувајте мажот да биде тој што ќе го раководи и диктира сексот. Мажите сакаат иницијатива и од ваша страна. Можеби ако сеуште не го направил ова е само затоа што вие не сте го побарале тоа од него…Мажите сакаат да слушаат кога им зборувате што ве возбудува, која поза најмногу ви се допаѓа, каде и како сакате да ве допира…сето ова е дел од заедничкиот сексуален живот и не треба да се чуствувате непријатно да си го кажете она што ве возбудува и ќе ви донесе поголемо задоволство. Нели тоа е и целта на квалитетниот секс?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber