Се натпреваруваат кој ќе издржи подолго на -5 степени

7 јануари, 2013

Четири натпреварувачи во кинескиот град Чангша својот ум и тело ги ставиле на тест преку учество во натпреварот во склоп на кој 24 часа стоеле голи меѓу коцки мраз.

Мажите полуголи стоеле на малата ледена соба направена од коцки мраз во која постојано било -5 ° C, а за време на престојот во оваа соба не им било дозволено да јадат, пијат, спијат или да носат топла облека.

Еден од четирите натпревафрувачи се откажал по 14 часа поминати во оваа соба, додека преостанатите тројца издржале до крај, вкупно 24 часа. По излегувањето од мразот, биле покриени со топла наметка и за секој случај пренесени во болница на испитување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi