Зелена пилешка супа

29 октомври, 2016
10

Потребно:

  • 100 грама Пилешко
  • 100 грама Моркови
  • 100 грама Карфиол
  • 100 грама Грашок

 

Подготовка:

Сè заедно се вари.

Се сецка месото и се помешува со предходно пасираниот зеленчук, кој малку се засолува.

Потребната густина се добива со долевање од водата во кој се варело месото и зеленчукот.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi