Зелена пилешка супа

29 октомври, 20160
10

Потребно:

  • 100 грама Пилешко
  • 100 грама Моркови
  • 100 грама Карфиол
  • 100 грама Грашок

 

Подготовка:

Сè заедно се вари.

Се сецка месото и се помешува со предходно пасираниот зеленчук, кој малку се засолува.

Потребната густина се добива со долевање од водата во кој се варело месото и зеленчукот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi