9 причини зашто мажите сакаат да се симнат „таму долу“

29 октомври, 20160
9

Постојано се шират страшни гласини дека мажите се себични во кревет и дека ги интересира само своето задоволство. Ок, признавам дека ниеден маж нема да одбие орален секс од жената која ја обожава. Мислааам оралниот секс е едно од најголемите откртија на сите времиња-поголемо и од откривањето на Америка. Сепак, јас не се согласувам со оваа гласина. Бидејќи исто колку што мажите сакаат да добијат, истовремено толку сакаат и да пружат. Сега ќе ви објаснам и зошто:

1. Го продолжува задоволството
Пенетрација  обично трае само неколку минути и јас тоа не го измислив. Туку  постојат вистински истражувања на оваа тема (па дури и статистика ). Значи најголема надеж на дечкото за да сексот трае подолго и да не биде маратонски е да одвои малку време само за неа.

2. Ја зголемува шансата за win-win  ситуација
Да имало трка кон оргазам , мажите ќе победат во секое време. Но тоа не е трка-сексот е тимски спорт. Затоа токму оралното задоволство е тоа кое што ги зголемува шансите за двајцата да стигнете до целта заедно.

3.Чувството на прстите на девојката во косата на партнерот
Секси масажа на скалпот е дефинитивно бонус. Нашиот скалп ретко кога добива масажа, а сите знаеме колку нервни завршетоци има таму кои ретко го добиваат потребното внимание.

4.Ни дава можност  да се воодушевуваме на вашето тело
Секој човек има свои омилени точки на вашето тело. Обично тоа се места кои никогаш не сте помислиле дека може да им бидат омилени. Сепак, кога ќе се симнат „долу“ имаат различна перспектива кон тие омилени места.

5.Еден збор: „Underboob
Замислете да сте во нашата позиција. Сега гледам нагоре . Не е лош поглед , нели?
6.Многу е позабавно од масажа на стопала

Верувале или не , сакаме да се чувствувате добро. Па ако не замолите за масажа на грбот или стопала, ќе го направиме тоа за вас. Сепак, подобро е кога ќе направиме нешто за вас, а тоа ќе резултира со оргазам.

7.Можеме да се фокусираме она што е важно
Знаеме дека имаме тенденција да го игнорираме вашиот клиторис за време на секс и се извинуваме поради тоа. Затоа го сакаме оралниот секс кој ни дава можност да се фокусираме и конечно да го погодиме тој микроскопски дел на вашето тело кое толку ве возбудува.

8.Ја зајакнува нашата врска

Ништо не е толку емотивно како оралниот секс, дури ни обичниот. Тука се испреплетени многу емоции кои водат кон неверојатна блискост.

9.Заради … Сексуална Карма
Не дека ние очекуваме нешто за возврат-апсолутно не. Ама во животот постои непишано правило: колку повеќе даваш,толку повеќе добиваш? И кој не би бил среќен поради тоа?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi