20 септември, 2017

Радио

Деми Ловато мошне добро ја препеа моќната балада на Адел When We Were Youngво Кливленд, Охајо. Погледнете го видеото!

24-годишната пејачка на 2. септември како дел од нејзината турнеја Future Now, се појави на сцената во Кливленд, Охајо облечена во бел корсет од чипка со долги ракави и високи чизми кои одлично ја истакнаа нејзината фигура. Таа уште од првиот момент ја маѓепса публиката, а веројатно најдобриот дел од вечерта беше кавер верзијата на најмоќната балада на Адел When We Were Young.

Ловато им потврди на обожавателите дека ова е една од нејзините омилени песни. Погледнете го нејзиниот настап и сами одлучете која верзија на песната ви се допаѓа повеќе.

Остави коментар

Почетна // Забава // Музика и Филм // ДЕМИ ЛОВАТО ЈА ПРЕПЕА „WHEN WE WERE YOUNG“ НА АДЕЛ
Горе