Samsung и LG планираат паметен телефон на преклоп

16 јануари, 2017
9

Samsung и LG оваа година би можеле да претстават паметен телефон на преклоп, кој кога ќе се отвори ќе се трансформира во таблет од седум инчи. Според гласините што ги објави Korea Herald, уредот на преклоп ќе биде достапен од август.

Меѓутоа, претставувањето на новиот уред се уште не е извесен, поради катастрофата што Samsung ја доживеа со Galaxy Note 7.

LG самиот би произвел околу 100.000 вакви склопливи паметни телефони, а на оваа технологија работат повеќе од три години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi