Човекот со полуметарски П*НИС: 54-годишниот маж одбива да го намали неговиот п*нис

23 јануари, 2017
13

Пенисот на Роберто Ескивел Кабрера е толку голем што тој се потпира на неговото колено.

Човекот со најдолгиот пенис на светот ја одбива можноста да го намали пенисот, дури и тоа да значи дека тој нема никогаш да може да има секс.

Роберто Ескивел Кабрера, 54, од Салтијо, Мексико, има пенис кој е голем 48 сантиметри кога не е во ерекција, допирајќи му го коленото.

Тој се појави на многу насловни страници во 2015 година откако кружеше видео од него како го мери својот пенис да ја докаже големината.

Неговиот полуметарски пенис го сруши рекордот што го држеше американскиот актер Џона Фалкон, чиј пенис бил 24 сантиметри без ерекција и 34 сантиметри во ерекција.

„Би сакал да бидам во Гинисовата книга на рекорди, но тие не го признаваат овој рекорд,“ изјави Роберто Кабрера за телевизијата Barcroft.

Doctors say his penis became quite so large because he has been stretching it with weights ever since he was a teenager

„Јас сум познат затоа што го имам најголемиот пенис на светот. Среќен сум со мојот пенис, и знам дека никој ја нема истата големина како мене.“

Но покрај неговата гордост, членови на медицинската заедница во посоветувале барем да размисли за намалување на пенисот.

Др. Хесус Давид Саласар Гонзалес изјави: „Го посоветуваме ‘Роберто, најдобро за тебе е докторите да му дадат нормална форма на твојот пенис за да не те боли, за да можеш да имаш сексуални односи, за да имаш деца“.

„Но тој не го прифаќа ова, тој повеќе сака да има пенис кој е поголем од сите. Во латинската култура тој што има поголем пенис е повеќе мачо. Тоа е нешто што го прави различен од другите луѓе и прави тој да се чувствува посебно.“

Неодамна, доктори направиле темелно испитување на пенисот на г-н Кабрера, потврдувајќи ги сомнежите дека поголемиот дел од неговиот речиси полуметарски пенис се состои од кожа.

Неговите пенилни жлезди се протегаат само 18 сантиметри, што значи дека остатокот од неговиот пенис е кожа и крвни садови.

Тие исто така понудија одговор за тоа како станал толку голем неговиот пенис – тие велат дека тој го истегнувал неговиот пенис со тегови откако бил тинејџер.

Др. Гонзалес додаде: „Тој бил опседнат со должината на неговиот пенис. Тој го почнал ова зголемување кога бил тинејџер, омотувајќи ластици врзани за тегови околу неговиот пенис, тој пробувал да го истегне“.

Огромната големина на пенисот на г-н  Кабрера му причинува неколку здравствени проблеми, вклучувајќи чести инфекции на уринарниот тракт затоа што не се ослободува целата урина од неговата долга кожа.

За да избегне триење, тој го врзува пенисот во завои.

Тој исто така не може да спие со градите надолу и мора да стави посебна перница за неговиот пенис за да му биде комотно во текот на ноќта.

Активен секс живот е вон неговите можности затоа што неговиот пенис е премногу обемен за сексуални односи.

Г-н Кабрера додаде: „Некои луѓе ме прашуваат дали ставам кондоми на него и одговорот е дека не можам. Не можам никогаш да пенетрирам во никого затоа што е премногу дебел“.

Додека живеел во САД, тој пробал да има секс два пати, но првата жена се повлекла веднаш штом го видела неговиот пенис, додека другата морала да престане затоа што било премногу болно.

Г-н Кабрера вели дека неговиот пенис е вид „инвалидност“ и го спречува од работење, приморавајќи го да зависи од безплатна храна да преживее.

Doctors recently did a thorough examination of Mr Cabrera's penis, confirming suspicions that the bulk of his nearly 20 inch penis is foreskin

„Не можам да носам униформа како сите други во компаниите и исто така не можам да клечам на колена,“ тој изјави.

„Не можам да трчам брзо и затоа компаниите имаат лошо мислење за мене. Тие велат дека ќе ми се јават, но никогаш не се јавуваат.“

Според него, откако првично му го отфрлиле барањето, владата сега го признава Роберто како инвалид.

Секои четири месеци тие му пружаат економска помош, но тој вели дека тоа не е доволно.

Друга лоша страна на тоа што има огромен пенис е тоа што многу луѓе мислат дека е измама.

Тој вели: „Некогаш кога луѓето ме прашуваат дали е вистински или не, ги прашувам ‘Дали сакаш да го видиш?’“

Но тој му дозволил на Др. Гонзалес да ја потврди неговата автентичност.

Докторите исто така веруваат дека има невролошко објаснување за неговата желба за сé поголем пенис.

„Со енцефалограм обсервиравме дека кај него има промена во десната слепоочна лобула,“ тој изјави.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi