Мртовец” станал и ги извадил од памет!

19 јануари, 2017
6

Возрасен човек „воскреснал” на сопствениот погреб. Настанот се случил во кинеската провинција Сечуан, пренесува esoreiter.ru.

Лекарите констатирале дека 75-годишниот маж починал, откако неговото срце престанало да бие и немал никакви знаци на живот.

Сепак човекот на патот кон гробиштата се разбудил, окован во дрвен сандак. Кога пред гробот роднините го кренале капакот, возрасниот маж го прашал својот син: Зошто ме погребуваат? и изгубил светс. Неговите блиски побрзале да го ослободат од ковчегот и да го одведат дома.

Неколку дена по обидот за погреб, дедото се опорави и сега се чувствува поздрав од претходно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris