ОВА РЕТКО СЕ ГЛЕДА: Импресивна појава на небото ги изненади дури и искусните метеоролози

13 јануари, 2017
7

Илја Катсман (22) за време на лет од Перт во Аделаида со камера забележал облаци кои спектакуларно се формирале на небото над Австралија.

Момчето сè снимило и фотографијата ја споделило на Инстаграм.

„Единствена појава“, напишал Илја во описот.

Делото привлече големо внимание откако авиокомпанијата Вирџин Австралија ја објави фотографијата на својата Фејсбук страница.

Метеорологот од австралискиот завод за метеорологија Неил Бенет за Би-Би-Си рекол дека станува збор за бран облаци кои настануваат зависно од тоа како како воздухот се подигнува, лади, па повторно се спушта.

„Тоа секако е импресивна појава“, заклучил Бенет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi