Пакистански пејач го прекина концертот за да спаси девојка од злоставување!

18 јануари, 2017
8

Пакистанскиот пејач Атиф Аслам го прекинал својот концерт во Карачи кога забележал група момчиња како злоставуваат една девојка во првите редови.

Аслам ја прекинал песната кога го забележал злоставувањето и ги повикал момчињата дофрлувајќи им да се однесуваат како човечки суштества.

„Вашата мајка или сестра би можела да биде тука“, им рекол.

Потоа тој ја подигнал девојката на бина и ги замолил организаторите да и најдат друго место.

Воодушевената публика потоа на глас го скандирала неговото име.

Овој џентламенски потег му донел многубројни пофалби од луѓето ширум светот, а некои кои претходно не го сакале, сега рекле дека го почитуваат.

https://www.youtube.com/watch?v=dqkWcxK3Igw

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi