Што е најпребарувано на „Гугл“?

28 април, 2017
13 copy

Според статистиката на Гугл, најпребарувана тема за изминатава година е – играта Покемон Гоу, на второ место се Ајфон 7 телефоните, на трето место – новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп.

Објавена е и посебна веб-страница на која се подредени некои од необичните моменти кои ја одбележаа 2016 година.

Светот годинава изгуби толку многу значајни личности, така што технолошкиот гигант овојпат додаде уште една статистичка категорија, наречена „загуби“, на којашто се наоѓат имињата на Принс, Дејвид Боуви, Алан Рикман, Мухамед Али и Леонард Коен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi