Убиен најсуровиот и најладнокрвниот убиец на ИД

31 јануари, 2017
1

лавниот егзекутор на Исламската држава Абу Сајаф – Булдожер, убиен е од страна на непозната група војници во регионот Ал Дашва, во западниот дел на Ниневах во Ирак.

Булдожер беше познат како најсуровиот и најладнокрвниот убиец на ИД, која со гордост на јавни места им ги сечеше главите на „предавниците“.

Абу Сајаф, што во превод значи „татко на ножот“ исто така е и име на еден огранот на ИД на Филипимите, специјализиран за обезглавување и киднапирање.

Булдожер, кој умре во регионот Ал Дашва во западниот дел на Ниневах, беше познат по тоа што ги собираше главите на жртвите и ги складираше во дупка бо близина на Ал Касаф.

Мухамед Јавар, ирачки новинар, за АРА вели дека Булдожер бил познат и по својата свирепост и робусноста, а и дека бил еден од луѓето од ИД кој најчесто се снимал и фотографирал.

Пред една година тој беше заробен во Сирија, но пуштен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi