17 септември, 2019

Радио

Компанијата Самсунг ги најави новите изданија на Галакси С9 (Galaxy S9) и Галакси С9+ (Galaxy S9+) паметните телефони, во нијанса на Златно Изгрејсонце (Sunrise Gold). Представени пред широката публика во Февруари, 2018 година, Самсунг Галакси С9 и С9+ се исто така достапни и во Полноќно Црна, Корално Сина и Пурпурно Виолетова.

Изданијата во нијанса на Златно Изгрејсонце на Галакси С9 и С9+ се првите уреди на Самсунг кои вклучуваат сјајна сатенска завршница која го опфаќа целиот уред со смирувачки сјај и светкавост. Новата нијанса на Златно Изгрејсонце создава чувство на живописност, а воедно и смирува и релаксира.

Овој софистициран финиш е развиен со цел да им се допадне на сите корисници со доближување стилот на високата мода и дизајнот на урбаните ентериери кон мобилниот уред на корисникот.

Остави коментар

Почетна // хај-тек // Samsung го претстави изданието на Galaxy S9 и Galaxy S9+ во нијанса на Златно изгрејсонце
Горе