4 јуни, 2020

Состав:

– 500 гр пилешко бело месо

– 3 kлажици путер од кикирики

– малку маслиново масло

– ѓумбир во прав

– Бибер, сол, чили

– црвена пиперка

– кафеави шампињони

– кромид

– варен ориз

Измешајте го месото исечено на коцки со сите зачини и малку вода. Наредете ги на ражничите со зеленчук и испечете ги на електрична скара. Се служи преку претходно подготвениот ориз.

Остави коментар

Почетна // Eat & Drink Story // Пилешки ражничи со кикирики
Горе