Пилешки ражничи со кикирики

28 септември, 20180
ррр

Состав:

– 500 гр пилешко бело месо

– 3 kлажици путер од кикирики

– малку маслиново масло

– ѓумбир во прав

– Бибер, сол, чили

– црвена пиперка

– кафеави шампињони

– кромид

– варен ориз

Измешајте го месото исечено на коцки со сите зачини и малку вода. Наредете ги на ражничите со зеленчук и испечете ги на електрична скара. Се служи преку претходно подготвениот ориз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris