Скокање на редот

28 септември, 20180
kala

Вистинска приказна за хероизмот што не се одвива во воена зона, ниту во болница, туку на станицата Викторија во Лондон во 2007 година, за време на штрајкот на метрото.

Нашиот херој?

Транспортен новинар и само-опишан “голема, набиена греда со избричена глава”, наречен Гарет Едвардс, кој прв напиша за ова искуство на блогот metafilter.com.

Тој стои со други патници во долга, змијовидна редица за автобус, кога еден убаво облечен бизнисмен очигледно ја скока линијата позади него. (позади него: овој детаљ е важен.)

Скокачот на редот очигледно е имун на љубезен прекор, при што Едвардс произлегува со прекрасна идеја. Тој се врти кон постарата жена што стои зад скокачот, и ја прашува дали би сакала да оди пред него. Таа прифаќа, па Едвардс повторно го прашува лицето зад неа, и следната личност, и следната… додека 60 или 70 луѓе не се поместиле напред, додека Едвардс и скокачот на редот не завршија назад.

Автобусот конечно дојде, и Едвардс слушна извик од предната линија. Тоа е постарата жена, обраќајќи му се на него: “Млад човеку! Сакаш ли да одиш пред мене?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris