ДАЛИ ВАШИОТ АВТОМОБИЛ Е НА ОЗЛОГЛАСЕНАТА ЛИСТА? Еве кои автомобили најмногу се расипуваат, а кои најмалку!

28 септември, 20180
ккк

Истражувањето, кое компанијата го објавува 28. години по ред, го разгледува проблемот на сопствениците на автомобили во период од дванаесет месеци.

“J.D. Power and Associates”, најпрофитабилната компанија за истражување на задоволството на купувачите според квалитетот и долгорочната сигурност на новите возила, ги објави резултатите од последното истражување во кое се откриени искуствата на сопствениците на автомобили.

Истражувањето, кое го објавува 28. години, ги разгледува проблемите на сопствениците на автомобилите во период од дванаесет месеци, а оваа година истражувањето беше спроведено на возилата произведени во 2014 година.

Вкупната сигурност е одредена со бројни проблеми откриени во 100 автомобили, при што помал број на собрани поени претставува поголем квалитет.

Истражувањето опфати 177 конкретни проблеми групирани во осум главни категории на возила, спроведени во периодот од октомври до декември 2016 година. Во неа учествуваа 35.186 сопственици на возилата од 2014 година.

Она што истражувањето го откри е зголемување на проблемите поврзани со технологијата, а токму во категоријата на мултимедијални системи се појавуваат најголемите проблеми.

Инаку, истражувањето ги проучувало областите како што се мотор, менувач, мултимедијални, аудио и навигациски системи, греење, ладење, генерален впечаток при возење …

Автомобили кои најмногу се расипуваа во 2016 година:

1. Ford Focus (04-11)
2. Opel (Vauxhall) Astra H (04-13)
3. Peugeot 206 (98-09)
4. Ford Transit (06-)
5. Opel (Vauxhall) Corsa D (06-14)
6. Volkswagen Golf Mk.5 (03-08)
7. BMW serije 3 E90 (05-14)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris