15 јули, 2020

Уникатен мотор кој го спојува минатото со сегашноста

25 мај, 2020, Нема коментари
Воведување на футуристичкиот електричен мотор, создаден како дел од работилницата во Атланта, Фулер Мото… Уникатниот модел е инспириран од класичниот француски 1929 Majestic, а го нарачал музејот Хас Мото музејот и галерија на скулптури,...

Кога дизајнира Италијанец, а Јапонец го прави: Nissan GT-R50 од милион евра!

23 мај, 2020, Нема коментари
Nissan GT-R50 by Italdesign дебитираше како прототип уште во 2018 година. Автомобилот настанал во чест на два јубилеја- 50 роденден на легендата на Nissan, моделот GT-R, и половина век постоење на фирмата Italdesign. Две...

Сериозен играч: Нов фаворит на фудбалери и старлети пристигнува од Кореја и ја прави конкуренцијата замислена

22 мај, 2020, Нема коментари
Скоро секоја година се појавува автомобил зад кој „се вртат главите“. Не, не мислиме на луксузни, егзотични или супер-спортски „машини“ од Кан Кроата, Беверли Хилс или улиците на Дубаи … Тоа се автомобилите, без...

Novitec лансира своја варијанта на моделот Lamborgini Huracan Evo

21 мај, 2020, Нема коментари
Lamborghini Huracan Evo е еден од највозбудливите суперавтомобили во светот во моментов, но кога брилијантниот тим Novitec реши да го испрска со својот магичен прав, успеаја да го однесат во нови крајности и да...

„Монокини“ на Порше: Нови членови на легендарното семејство 911 во полн сјај!

20 мај, 2020, Нема коментари
Targa 4 и Targa 4S пристигнуваат со три-литарски твин-турбо мотори од 385 и 450 коњски сили и автоматски тврд „полу-кабриолет “ покрив што автоматски се затвора/отвора за само 19 секунди, а кога ќе се...

Блиндиран А8 L Security од 750.000 долари

19 мај, 2020, Нема коментари
Ауди ја лансираше најновата верзија на својот оклопен A8 L безбедносен модел во Русија, многу мистериозно… Всушност, славната германска марка дури и немаше официјално соопштение на својата веб-страница. Сепак, успеавме да откриеме што се...

Rolls-Royce Silver Shadow: Вонвременски гламур во рацете на обичниот народ

18 мај, 2020, Нема коментари
Името Ролс-Ројс беше резервирано само за оние осветени кои најчесто ја имаа титулата сер пред своето име, како најмалку залог на нивниот социјален статус. Нема потреба да се зборува за господари, барони, висконти …...

Од пенкалото на дизајнерите на Алфа и Ауди: Најсериозниот ривал на Тесла наскоро ќе пристигне во Европа

15 мај, 2020, Нема коментари
Кинеските производители на автомобили, барем оние кои имаат за цел глобален маркетинг на своите производи, ги сфаќаат своите автомобили се повеќе и посериозно. Компанијата BYD, основана во 1995 година, е една од нив, бидејќи...

Чекал 6 месеци за новата Тесла, поминал само 550 км со неа и доживеал нешто неверојатно!

14 мај, 2020, Нема коментари
Откако Тесла започна со масовно производство на електрични автомобили, постојано се редат забелешки во однос на завршната обработка на возилата кои им се испорачуваат на купувачите. Најмногу замерки има за Модел 3, а тие...

Што е 200 на час за еден мерцедес? Од 1973 година …

14 мај, 2020, Нема коментари
Најмногу ни е познато како такси возило, а инаку еден за автомобилот кој често се користеше за таксирање низ целиот свет, славниот Mercedes-Benz со фабричката ознака W114 / W115, тешко може да се смета...

Кои автомобили најмногу ги сакаат жените

13 мај, 2020, Нема коментари
Листата на „женски“ автoмобили ја предводат малите модели Секоја 6-та жена има Mercedes Е класа , што тој модел го прави „најмашки’ автомобил во Германија. Според истражувањата на компанијата „Verivox”, која се занимава со...

Porsche го лансира најмоќниот 911 Turbo S модел

13 мај, 2020, Нема коментари
Брендот Porsche неодамна воведе нова генерација на својот 911 Турбо S модел, кој е прогласен за најбрз и најмоќен 911 Турбо досега создаден … Најновиот Турбо S се напојува со нов 3,8-литарски боксерски мотор...

McLaren го претставија својот нов најмоќен LT модел

11 мај, 2020, Нема коментари
Воведен на почетокот на оваа година, севкупниот нов 765LT е најекстремниот модел Мекларен Лонгтаил, кој е полесен и помоќен од веќе импресивниот 720S… Станува збор за егзотичен автомобил кој е фокусиран на тркачките патеки,...
Почетна // Категорија "авто-мото"
Горе