Category: авто-мото

.png
Компанијата планира повеќе тест летови под различни услови во иднина, така што безбедноста и технолошките решенија на возилото ги исполнуваат индустриските стандарди. Јапонската компанија Sky Drive соопшти дека успешно го завршила тест возењето на својот летечки автомобил со екипажот во Јапонија. Скај Драјв во соопштението за јавноста соопшти дека на 25-ти август се одржа јавна […]

dupka.jpg
Во кинеската провинција Сечуан со денови врнеше и се создадоа инфраструктурни проблеми. Се распадна еден голем трговски центар, создавајќи толку голема дупка што едноставно „проголта“ дваесет и едно возило, а материјалната штета беше голема. Како што беше објавено, немало човечки жртви и никој не е повреден, а целиот настан го снимиле камерите.

.png
Легендарниот Рено 4, или „Малиот џин“, е еден од оние култни автомобили што го сменија животот на луѓето на подобро! Дојде малку подоцна од автомобилите создадени со истата мисија, како Буба, Спачек, Фиат 500 и 600, односно нашата Фиќо, но дури и денес е многу поприсутна на патиштата низ целиот свет отколку повеќето. Првиот пат […]

avtomobili.jpg
Еден од најжешките денови од ова лето ни донесе „пријатни“ 37 степени во сенка. Барем така велат метеоролозите. Она што тие сигурно нема да ви го кажат, се температурите на вашите автомобили додека се пржат на сончевиот паркинг. Решивме да откриеме кои автомобили го привлекуваат сонцето– оние со црна или оние со бела боја. Познат […]

guma.png
Одлично видео за сите оние љубопитни подготви екипата на Warped Perception. Станува збор за зафат со кој е поставена GoPro камера во внатрешноста на гумата. Целта на ова е да се види како се однесува гумата при возењето на автомобилот, а се чини целта во целост ја исполнија поставувајќи го видеото на својот YouTube канал. […]

.jpg
ГОЛФ 2 GTI и Кадет GSI добиле пеколни верзии на сила од преку илјада коњи, а сега им се придружува уште една легенда! Малку подзаборавениот Кадет, се вратил на насловните страни кога бил претставен тунираниот примерок од дури 1250 КС кој во трките на забрзување редовно го земал местото на најжесток болид. Примерокот во продолжение […]

nalosvna.png
Џорџето Џуџаро ја основаше дизајнерската компанија Italdesign во 1968 година и веднаш се докажа со Alfa Romeo Alfasud, Maserati Bora, Volkswagen Passat и особено – Volkswagen Golf … Роден во Гаресио, Пиемонт, Џорџето Џуџаро доби работа во дизајнерскиот центар „Фиат“ на 17-годишна возраст, во 1955 година, откако Данте Џиакоса виде некои негови цртежи. Четири години […]

vw-t1-kombi-620x350-1-e1596804779587.jpg
Сцената остави многумина во неверување, но сè станува појасно кога ќе откриете дека станува збор за комбе, чија преработка траеше цели пет години. Пред неколку години на тркачката патека „Autodromo Monza“ во Италија се одржа трка на постари и понови класици, по што многу посетители беа оставени во неверување. Старото комбе „Фолксваген Т1“ буквално ги […]

657567575.jpg
Само имагинацијата и механичките способности се ограничувачки фактори во работењето на претворање на фабрички четири тркала во луксузна лимузина. Тимот што го редизајнираше Ferrari 360 Modena не му недостасувало ништо. Откако беше увезена во Австралија од Велика Британија во 2012 година, таа падна во рацете на механичарите кои виделе нешто повеќе од супер спортски автомобил. […]

.jpg
Рено 4 беше наречен Четворка и малиот џин, а за многумина е голема како планина и превозно средство што ги смени нивните животи на подобро. Тоа е култен модел на европската пониска класа, еден од најинтересните автомобили во оваа област (и секако, Фиќо, Стојадин, Југо, Лада ). Воведен е пред половина век, во почетокот на […]

ferrari-mondial-water-ij-amsterdam-8-scaled-2-e1596443901547.jpg
Холандската полицијата пронајде Mondial Ferrari од 1987 година, украдено во 1994 година. Пронаоѓањето се случи сосема случајно. Уште на почетокот на јуни, една локална противпожарна бригада најде „чудна“ структура на дното за време на нуркањето за обука во еден од каналите во Амстердам. На крајот на месецот, полицијата го испитала подрачјето и го обезбедила објектот, […]

-1.jpeg
Воведување на футуристичкиот електричен мотор, создаден како дел од работилницата во Атланта, Фулер Мото… Уникатниот модел е инспириран од класичниот француски 1929 Majestic, а го нарачал музејот Хас Мото музејот и галерија на скулптури, сместен во Далас. Музејот е дом на над 200 уникатни мотори, најстариот датира од 1899 година. Педесетте мотори кои се наоѓаат […]

-e1590185571520.jpg
Nissan GT-R50 by Italdesign дебитираше како прототип уште во 2018 година. Автомобилот настанал во чест на два јубилеја- 50 роденден на легендата на Nissan, моделот GT-R, и половина век постоење на фирмата Italdesign. Две години подоцна, истите партнери ја претставиле продукциската верзија на споменатиот концепт. Автомобилот требало премиерно да биде прикажан на саемот во Женева […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris