Category: Uncategorized

218652-2129x1408-horoscope-wheel-signs-1280x847.jpg
ОВЕН Транзитите укажуваат на можност за влегување во конфликт со најблиските. Криза во семејството може да трае ако не се потрудите и не преземете конкретни чекори, дури и ако тие се непријатни за вас. Запомнете дека тие не се ваши непријатели. БИК Вие сте решени да не се мешате во туѓи работи. Сепак, некој ви […]

PX_Audrey_Hepburn.jpg
Се подготвува телевизиска серија за животот на холивудската и модната икона и хуманитарката Одри Хепберн. Сценариото е напишано од Џаклин Хојт, сценарист на успешната серија „Добрата жена“, во соработка со синот на Одри, Лука Доти и италијанскиот новинар и писател Луиџи Спинол. Одри беше во брак со таткото на Лука, италијанскиот психијатар Андреа Доти, од […]

Screenshot_75.png
Пејачката и актерка Селена Гомез предизвика шок и неверување кај посетителите кои не знаеја што се случува кога ја видоа со лисици на рацете и маица облеана во крв. Но, Селена не стори никакво кривично дело. Барем не во реалниот живот. Имено, 28-годишната девојка моментално ја снима ТВ серијата „Only Murders in the Building“ во […]

astrology-daily-horoscope.jpg
ОВЕН Вие сте целосно посветени на деловни активности. Пред вас се интензивни настани и на професионален и на финансиски план. Ве чека голема шанса во форма на понуда за соработка со луѓе за кои мислевте дека се недостижни. БИК Денот е обележан со напнати транзити кои укажуваат на стресни ситуации од кои нема лесно да […]

Емили и Селена се целиот универзум за Сузана Гавазова – ќерките кои секојдневно ја радуваат и ја полнат со безусловна мајчинска љубов. За разлика од повеќето познати, Гавазова се разликува по тоа што не го крие приватниот живот, па дури и кога нејзините наследнички се во праша Така, пејачката често на социјалните мрежи знае да […]

delicious-breakfast-on-a-light-table-royalty-free-image-863444442-1543345985-1280x853.jpg
Науката и исхраната, а особено кога станува збор за појадок, честопати се целосно контрадикторни. Од една страна, прехранбената индустрија го принудува појадокот како најважен оброк во денот, и покрај фактот дека прескокнувањето не мора да има лоши последици. Од друга страна, квалитетен појадок го подобрува расположението, спречува депресија и го подобрува здравјето! Трикот се чини […]

horoscope-graphic-900x607-2.png
ОвенДружете се повеќе. Потрудете се да се фокусирате на контактите. Потрудете се да бидете добри со другите и да се договорите. БикСе чувствувате одлично. Не се вознемирувајте што не е сè совршено на работа. Побрзајте со работа. БлизнациВие сте креативни. Треба да се посветите на забава, спорт, слободно време. Важно е само да не ги […]

tamara.jpg
Пејачката Тамара Тодевска неодамна успешно закрепна од коронавирус и помина со домашно лекување. Деновиве повторно се врати на своето секојдневие и грижата за семејството, но вчеравечер таа објави дека им се случила една немила случка која веруваме особено ги растажила децата на Тамара. Имено, тие останаа без нивното персиско црно маче Ари кое е изгубено. […]

Screenshot_50-1280x762.png
Еден од најубавите мажи на светот, холивудскиот актер Бред Пит, не се предава ниту на 60-годишна возраст. Згора на тоа, откако ги покажа своите актерски способности во филмот „Once Upon a Time… In Hollywood“, тој сега снима нови акробации во претстојниот филм „Bullet Train“. Режисерот и координатор на акробации во филмот, Грег Рементер, рече дека […]

4297.jpg
Доказ дека времето лета е фактот дека сите три деца на Мајкл Џексон веќе пораснале. Неговиот најстар син Мајкл „Принцот“ Џексон Џуниор има 24 години, неговата ќерка Парис Џексон има 22 години, а најмладиот син Биги Џексон (познат како Бленкет) има 19. Децата на најголемата поп-sвезда на сите времиња тргнаа по различни патишта кога станува […]

kim-kardashian-last-episode-of-kuwtk.jpg
Ким Кардашијан објави слики и се присети на одморот со своето семејство на кој биле минатиот месец, а следбениците на ријалити sвездата овојпат не се фокусираа на нејзините облини. Ким Кардашијан сподели секси фотографии од одмор на островите Турк и Каикос каде што беше со своето семејство минатиот месец и сигурно не очекуваше дискусија во […]

madalina-diana-ghenea-shatenka-krasivye-guby-italianka-divan-1280x817.jpg
Мадалина Дијана Генеа е по потекло од Слатина, Романија и е на модната сцена веќе 17 години. Покрај тоа што работеше на ревии низ целиот свет, Генеа е позната и по врските со познати момци како Леонардо ди Каприо, Џерард Батлер и богатиот трговец на уметности Вит Шнабел. Кариерата ја започна на само 15 години, […]

shutterstock_193135019.jpg
Една нова студија анализира како нашиот современ свет се заканува на бројот на сперматозоиди, менувајќи го репродуктивниот развој на мажите и жените и нарушувајќи ја иднината на човечката раса. Пенисите се намалуваат и гениталиите обично стануваат неправилно обликувани – поради загадувањето, предупреди научник специјализиран за заштита на животната средина во нејзината нова книга, во која […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris