27 февруари, 2017

Радио

Lamborghini го претстави новиот Aventador S

21 декември, 2016, Нема коментари
Lamborghini неодамна објави мистериозен тизер, а сега го претстави Aventador S. Со ова италијанската компанија го освежи овој модел, а буквата „S“ означува дека поседува поаеродинамична каросерија базирана на моделот SV. Автомобилот има поагресивна...

Наскоро автомобил што чувствува човечки емоции

12 декември, 2016, Нема коментари
Авто производителот Honda го најави нивниот концепт за автомобил кој треба да биде прикажан на CES (Consumer Electronics Show) наредната година, а кој ќе биде способен да чувствува човечки емоции. Во соопштението за медиумите...

Volkswagen Atlas ќе се појави и на европскиот пазар?!

9 декември, 2016, Нема коментари
Иако првично беше наменет за американскиот и кинескиот пазар, големиот SUV на Volkswagenov, кој ја носи ознаката Atlas, наскоро би можел да се продава и во некои европски земји. VW веќе најави дека во...

Импресивен тркачки автомобил од фабриката на Mercedes AMG

7 декември, 2016, Нема коментари
Автомобилот Mercedes-AMG GT4 е заснован на моделот GT-R, а е наменет за растечката GT4 категорија на тркачки автомобили. Иако досега беа објавени само тизери, AMG тврди дека GT4 е заснован на Mercedes-AMG GT R...

Зошто е важно да се стават зимски гуми на автомобилот?

17 ноември, 2016, Нема коментари
Вечната дилема во овој период е дали да се купат ланци, дали да се купат само две или пак да се купи сет од четири зимски гуми. Одбравме неколку интересни YouTube видеа што покажуваат...

Што ќе се случи со автомобилската индустрија во наредните 10 години?

1 ноември, 2016, Нема коментари
Од година во година технологијата  која се користи во автомобилската индустрија станува се понапредна, а тоа тоа и моделите кои што се пласираат на пазарот. Што нè очекува во идината судејќи по плановите на...

Bentley го претстави својот најбрз автомобил

11 септември, 2016, Нема коментари
Автомобилот на Bentley, Flying Spur W12S е еден од најбрзите автомобили во својата класа во целата историја на оваа марка. Забрзува до 100км за 4,5 секунди, а може да постигне максимална брзина од 325км на...

На прв поглед изгледа како обичен камион, но кога ќе притиснете копче, се случува чудо!

9 септември, 2016, Нема коментари
На прв поглед изгледа како голем камион и ништо спектакуларно, но кога ќе притиснете копче, се` се менува. Цената на оваа „мобилна вила“ е 2,5 милиони долари, а истиот камион го следел познатиот актер...

Mazda RX-9 концепт

6 септември, 2016, Нема коментари
Најновите гласини во врска со наследникот на Mazda RX-8 доаѓаат од Јапонија и тоа од сајтот Holiday Auto кој тврди дека Mazda ќе го претстави моделот RX-9 на Tokyo Motor Show 2019. Но, пред...

2,3 милиони долари вредното Ламборџини Центенарио роадстер веќе е распродадено

23 август, 2016, Нема коментари
Ламборџини ја откри роадстер верзијата на најмоќната која која ја изградиле. И веќе е распродадена. За да ја прослави 100-годишнината претходно оваа година, Ламборџини ја откри ограничената серија, 1,9 милиони долари вредното Центенарио Купе....

Зел спреј против инсекти и започнал да го чисти возилото: Резултатот ќе ве изненади

18 август, 2016, Нема коментари
Овој човек имал проблем како што и повеќето сопственици на автомобили имаат од време на време. Фаровите на неговиот автомобил биле магловити. Повеќето луѓе купуваат скапи средства за чистење, а овој човек се одлучил...

Пеколна брзина: Што се случува кога ќе се превртите со брзина од 300 км/ч?

28 јули, 2016, Нема коментари
Авионска писта можеби е најсигурно место за тестирање максимални брзини на некој автомобил, но при брзина од 315 километри на час ништо не е потполно сигурно. Возачот и совозачот во модификуваниот Шевролет Камаро, изгубија...

Како звучи кога покрај вас ќе пролета автомобил со брзина од 400км/ч

13 јули, 2016, Нема коментари
Фабрички декларираната максимална брзина на Bugatti Veyron Super Sport надминува 430км/ч (на сериските автомобили брзината е електронски лимитирана на 415км/ч), но мал број сопственици имаат можност да се приближат до тој број, и тоа...
Почетна // Категорија "авто-мото" (Page 2)
Горе