28 мај, 2020

Вака Шведска гледа на електричната иднина!

10 април, 2020, Нема коментари
POLESTAR е концепт од кој ќе произлезат идните модели. Уште една убавина што требаше да ја запознаеме во Женева има виртуелна премиера. И додека Polestar 2 штотуку започна со производство, Precept е само најавување...

Пагани Имола – ново ремек дело на славниот бренд

9 април, 2020, Нема коментари
Наречена по најпознатата италијанска тркачка патека на која е моделирана и подесена, новата Pagani Imola е моќна, ултра-редок и неодоливо скап хиперавтомобил, кој ги помина најригорозните тестови досега… Овој ѕвер поминал 16.000 милји на...

Mansory ја претставува својата визија на луксуз наречен Cabrera

8 април, 2020, Нема коментари
Во подготовките за сега откажаниот Женевски саем за автомобили, луксузната германска компанија за тјунирање, Mansory, подготви дури единаесет модели… Додека секоја од нивните машини може да се пофали со свој квалитет, новиот модел Mansory...

Најубавото и најреткото “фиќо” кое никогаш не сте го виделе

7 април, 2020, Нема коментари
За две години, колку што се произведувале, од 1964 и 1965 година, од фабриката се излезени само 502 Stelline.Не е неопходно да се трошат многу зборови за тоа што значеше „фиќото“ во овој регион....

Празник за богатите: Овa се 10-те најскапи нови автомобили!

6 април, 2020, Нема коментари
Можеби е економска криза, но богатите не се грижат премногу. Интересот за екстремно скапи автомобили е сè уште голем. Еве список на десетте најскапи автомобили кои веќе се произведени или што треба да влезат...

Дали се ова 10-те најпознати автомобили во историјата?

4 април, 2020, Нема коментари
Од првиот автомобил направен од германскиот изумител Карл Бенз во осумдесеттите години на минатиот век до најновите автомобили денес, многу е тешко да се изберат само најдобрите 10 автомобили. Сепак, оваа листа е составена...

Lamborghini од 1990 година се продава, а автомобилот е нов!

3 април, 2020, Нема коментари
Специјалната верзија е заснована на верзијата 5000 QV, а Хорацио Пагани е одговорен за посебниот изглед на надворешноста. Покрај модификациите на каросеријата, автомобилот има и специјални тркала. Предниот браник е изменет за да му...

Еве зошто не треба да го заборавите својот автомобил во време на изолација!

1 април, 2020, Нема коментари
Ќе бидеме таму каде што сме уште некое време. Прогнозите не се баш јасни, но одиме ден по ден, па како биде, нека биде. Додека играте Netflix или учите да свирите гитара, вашиот автомобил...

Ако вашиот автомобил се прегрее на сонце, ова е најдобриот и најбрзиот начин да го оладите

10 август, 2019, Нема коментари
Доколку сте биле безгрижни и го остававте автомобилот на сонце долго време, ќе треба да бидете внимателни. Еден совет- при влегување во автомобил, стартувајте го моторот и вклучете го клима уредот и отворете ги...

Хакирајте го „Тесла модел 3“ и возете го дома

18 јануари, 2019, Нема коментари
Еве како. Ако ја пробиете заштитата на Firefox и Chrome, можете да добиете $40,000- $80,000. Тринаесетата по ред Pwn2Own конференција за прв пат ќе биде домаќин на еден автомобил. Овој најпознат хакерски собир во...

Aston Martin го започна тестирањето на својот прв SUV модел

19 ноември, 2018, Нема коментари
Британската автомобилска компанија Aston Martin започна со тестирање на својот прв SUV модел. Произведувачот ја потврди ознаката DBX… Новиот SUV модел е еден од најважните во 105 годишната историјата на брендот. Иако автомобилот е...

Јапонскиот Lexus ES – прва серија на автомобили со дигитални ретровизори

26 октомври, 2018, Нема коментари
Lexus неодамна го претстави својот нов ES во Северна Америка, а потоа во Париз премиерата ја имаше и европската верзија. Сега во Јапонија е претставена тамошната верзија која стана прв светски сериски автомобил со...

Моќниот Porshe Macan – премиерата се очекува кон крајот на годината

16 октомври, 2018, Нема коментари
Компанијата Porshe подготви новости за возачите кои се во потрага по  ексклузивен SUV. Погодивте…тоа е новиот “Macan”. Во преден план, е секако современиот дизајн, со акцент на задниот дел, кој во согласност со актуелниот...
Почетна // Категорија "авто-мото" (Page 3)
Горе