Категорија: Our Story

.png
Македонскиот шоумен, Игор Џамбазов на својот Инстаграм профил се пошегува на сметка на веста дека мајката на популарниот американски актер Чак Норис наполнила 100 години. Во негов стил Џамбазов, пишува дека „се разочарал од фактот дека Чак Норис имал мајка, зошто цел живот не учеа дека тетка му го родила“. „Мајка му на Чак Норис […]

evrovizija.png
Холандската влада ќе дозволи 3.500 фанови да присуствуваат на изборот на песна на „Евровизија“, што годинава ќе се одржи во ротердамската Ахој арена во мај. Според планот, местото ќе било полуисполнето и на фановите ќе им треба негативен тест за ковид-19, пред да им биде дозволен влез. Организаторите на Евровизија ја поздравија одлуката на холандската влада […]

Annotation-2020-08-12-223057-e1597264287191.png
Неговата глума беше маестрална и претставуваше вистинско задоволство Легендата на српската глума, Данило Бата Стојковиќ, остави неизбришлив белег во југословенската и српската кинематографија заради неговата маестрална глума. Репликите од филмовите во кои тој брилијираше и ден денес предизвикуваат смеа. Меѓу нив е и инсерт од филмот “Idemo dalje” кој во 1982 година го режираше Здравко […]

050515lunchworkfam_960x540-e1597146600783.jpg
1.     Бебето секогаш чека да му ја извадите пелената, за да се измочка. 2.     Сопрузите никогаш не купуваат интересен долен веш. 3.     Поголемиот дел купени колачи се исто толку добри колку и домашно-направените. 4.     На ручек со пријателките можете да разговарате за деца, само доколку и тие имаат деца. 5.     Кога сопрузите ќе направат скара, сите ГО фалат – и покрај тоа што вие сте го поминале […]

parents-teen-e1597146173978.jpg
Или се препознавате или ќе се препознаете во иднина…едноставно не можеме да побегнеме од, со години градениот и усовршениот, мајчински код… Дете: Ама, таа почна! Мајка: Не ме интересира кој почнал. Јас завршувам! Дете: Јас тоа не го направив. Мајка: Па, сигурно некој го направил. Само од себе не се направило. Дете: Зошто не ми го купуваш тоа? Мајка: Зашто парите […]

1447174-e1597145022485.jpg
1. Мајка ми ме научи како да бидам трпелива… ”Само почекај да се врати татко ти дома”  2. Мајка ми ме научи како да подарувам… “Ќе ги го добиеш кога ќе се вратиме дома” 3. Мајка ми ме научи за предизвиците… “А, што мислеше? Ме слушаш ли што те прашувам? Немој да ми одговараш!!!” 4. […]

IMG_9402-1024x683-1.jpg
Мислам дека нема дете, кое не ги слушнало мудростите од својата мајка додека растело, а веројатно и денес новите родители прибегнуваат кон овие “едукативни трикови”. Како и да е, јас до ден денешен ги паметам, и на пример секогаш кога ќе голтнам мастика, прво што ми паѓа на памет е дека ќе ми остане во […]

sakanje-1-e1593783382929.jpg
„ДА СЕ САКАШ СЕБЕСИ Е ПОЧЕТОК НА ДОЖИВОТНА РОМАНСА“ – ОСКАР ВАЈЛД Можеби не се навикнати да бидат нечија девојка. Можеби постојано се сингл. Можеби некој ги оставил, а потоа не наишол „вистинскиот“ со кого би почувствувале дека би можеле да бидат во врска. Или, едноставно сакаат пауза и не се заинтересирани за врска. Овие […]

ginekolog-e1593778991959.jpg
1. Дали мојата здравствена состојба може да влијае на плодноста? 2. Како лекарствата кои ги примам ќе влијаат на плодноста? 3. Треба да ли почнам да пијам витамини или суплементи? 4. Треба ли да го променам начинот на исхрана, рутината за вежбање или пак некои други навики? 5. Треба ли да примам вакцини? 6. Дали […]

kniga-e1593778555805.jpg
„Авантурите на Шерлок Холмс“ – Артур Конан Дојл Сиже: Најпознатиот детектив на светот, Шерлок Холмс ги решава злосторствата на криминалците на воодушевувачки начин. Без разлика дали демнат по магливите улички на Лондон или коваат заговори во идиличните замоци далеку од метрополата. „Детективскиот консултант“, заедно со својот верен колега, доктор Вотсон, решава дванаесет збунувачки и мистериозни […]

-e1592577075395.jpg
Денеска излезе најавуваното видео за песната “Слобода” на македонската пејачка Тамара Тодевска. И овој пат Тамара соработуваше со веќе докажаниот тим и нејзини долгогодишни соработници: музиката е на Роберт Билбилов, текстот е на Игор Џамбазов, а аранжманот е на Дарко Димитров

-e1592553168183.jpg
Портпаролот на ЕВН и поранешен новинар Атанас Ковачевски почина ненајдејно на 50 годишна возраст. Атанас на македонската јавност и е познат како новинар и презентер на вести, а работеше во МРТВ и Канал 5. Од пред неколку години тој работеше како портпарол на ЕВН. Веста со неверување беше прифатена од неговите пријатели и колеги кои […]

-2-e1592398412965.jpg
Пејачката од македонскaта поп група Eue Cue, Марија Ивановска на фан страната на групата објави интригантен статус и воедно упати моќна порака и поддршка до читателите и фановите. Причината за оваа порака не е позната, но се чини дека Марија со неа ни откри детали од нејзиниот приватен живот со кој веруваме дека малкумина се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris