11 август, 2020

Зошто жените кои се сингл подолго време се всушност најсреќни?

3 јули, 2020, Нема коментари
„ДА СЕ САКАШ СЕБЕСИ Е ПОЧЕТОК НА ДОЖИВОТНА РОМАНСА“ – ОСКАР ВАЈЛД Можеби не се навикнати да бидат нечија девојка. Можеби постојано се сингл. Можеби некој ги оставил, а потоа не наишол „вистинскиот“ со...

Што треба да го прашате вашиот гинеколог, доколку имате во план да забремените?

3 јули, 2020, Нема коментари
1. Дали мојата здравствена состојба може да влијае на плодноста? 2. Како лекарствата кои ги примам ќе влијаат на плодноста? 3. Треба да ли почнам да пијам витамини или суплементи? 4. Треба ли да...

Што да читате ова лето: Одлични три предлога за детективски романи!

3 јули, 2020, Нема коментари
„Авантурите на Шерлок Холмс“ – Артур Конан Дојл Сиже: Најпознатиот детектив на светот, Шерлок Холмс ги решава злосторствата на криминалците на воодушевувачки начин. Без разлика дали демнат по магливите улички на Лондон или коваат...

“Слобода” за Тамара Тодевска!

19 јуни, 2020, Нема коментари
Денеска излезе најавуваното видео за песната “Слобода” на македонската пејачка Тамара Тодевска. И овој пат Тамара соработуваше со веќе докажаниот тим и нејзини долгогодишни соработници: музиката е на Роберт Билбилов, текстот е на Игор...

Почина Атанас Ковачевски

19 јуни, 2020, Нема коментари
Портпаролот на ЕВН и поранешен новинар Атанас Ковачевски почина ненајдејно на 50 годишна возраст. Атанас на македонската јавност и е познат како новинар и презентер на вести, а работеше во МРТВ и Канал 5....

Марија од Eue Cue со моќна порака до своите фанови!

17 јуни, 2020, Нема коментари
Пејачката од македонскaта поп група Eue Cue, Марија Ивановска на фан страната на групата објави интригантен статус и воедно упати моќна порака и поддршка до читателите и фановите. Причината за оваа порака не е...

Македонски Диџеј почина од коронавирус

17 јуни, 2020, Нема коментари
Утринава македонската јавност ја потресе веста за смртта на познатиот македонски Диџеј- Ристо Меловски, попознат како Диџеј Ицко, кој подолго време боледувал од Ковид-19. Колегите од македонската естрада се простуваат со својот пријател уште...

Македонско девојче испрати светска порака за заштита на океаните!

10 јуни, 2020, Нема коментари
Светскиот ден на океаните се одбележа со порака која ја испратија 102 дечиња од 44 земји ширум светот. Меѓу нив и нашето девојче, Кики од Македонија. Кики и е позната на македонската јавност по...

Додека сите мака мачат со вишокот килограми заради карантинот, македонската пејачка го покажа убавото тело и совршени стомачни мускули!

10 јуни, 2020, Нема коментари
Пандемијата нè затвори дома. Физичката активност се сведе на минимум, а едно е сигурно- седењето дома го зголемува и апетитот. Помини- замини, се отвора фрижидер, се каснува нешто благичко, или се грицка нешто соленко. Па...

СУШТИНАТА НА ЖИВОТОТ, собрана на едно место

8 јуни, 2020, Нема коментари

Каменот од близу “темнее”… за СОНЦЕТО повторно да ИЗГРЕЕ!

Те оставив вчера Гоце мој Македонски, на раат да ги видиш сите душебрижници, полтрони, еретици и предавници. Да видиш со какво зло се бориме ние денес. Тоа твоето тогаш Гоце,  излезе како играчка за...

Да се допре дното, а да мислиш да останеш неказнет?!

Дното Македонско цел ден со електрични турпии се мачеше да го сквернави Кутлеш среде Скопје, но велат господ е еден ДНО МАКЕДОНСКО. Не оди нели? Зарем мислат дека ќе останат неказнети? Колку пијан треба...

НЕЗАМЕНЛИВИОТ Горан Стефановски и МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТСКИ ГЕН- историја и иднина за сите генерации!!!

27 април, 2020, Нема коментари
Горан Стефановски. Вљубеник во англискиот јазик и литература, виртуоз на македонскиот пишан збор. Основач на Катедрата за Драматургија на Факултетот за Драмски уметности во Скопје во 1986 година. Писател на над триесет драмски дела...
Почетна // Категорија "Our Story"
Горе