Нема шанса да излезеш така од дома…Што сé научивме од нашите мајки?

11 август, 20200
1447174

1. Мајка ми ме научи како да бидам трпелива…

”Само почекај да се врати татко ти дома” 

2. Мајка ми ме научи како да подарувам…

“Ќе ги го добиеш кога ќе се вратиме дома”

3. Мајка ми ме научи за предизвиците…

“А, што мислеше? Ме слушаш ли што те прашувам? Немој да ми одговараш!!!”

4. Мајка ми ме научи логика…

“Ако паднеш од лулашката и си го скршиш вратот, повеќе нема да одиш со мене на шопинг!”

5. Мајка ми ме научи медицина…

“Ако седиш толку блиску до телевизорот, очите ќе ти станат квадрати!”

6. Мајка ми ме научи да размислувам долгорочно…

“Ако не бидеш супер македонски, никогаш нема да најдеш работа, така да знаеш!”

7. Мајка ми ме научи на перцепција…

“Облечи џемпер! Мислиш дека не знам кога ти е ладно?”

8. Мајка ми ме научи на духовитост…

“Е, кога ќе ја скршиш ногата, немој да ми дотрчуваш плачејќи”

9. Мајка ми ме научи генетика…

“Иста си како татко ти!”

10. Мајка ми ме научи за моите предци…

“Не си родена во чамец!”

11. Мајка ми ме научи за мудроста на возрасните…

“Ќе сфатиш кога ќе бидеш на мои години!”

12. Мајка ми ме научи на правда…

“И ти еден ден ќе имаш деца, и се надевам дека ќе бидат исти како тебе…Е, тогаш ќе видиш како ми е!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris