Што треба да го прашате вашиот гинеколог, доколку имате во план да забремените?

3 јули, 20200
ginekolog

1. Дали мојата здравствена состојба може да влијае на плодноста?

2. Како лекарствата кои ги примам ќе влијаат на плодноста?

3. Треба да ли почнам да пијам витамини или суплементи?

4. Треба ли да го променам начинот на исхрана, рутината за вежбање или пак некои други навики?

5. Треба ли да примам вакцини?

6. Дали треба да правам генетско тестирање?

7. Што треба да направам откако тестот за бременост ќе биде позитивен?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris