Бил бескуќник 35 години! Една жена му го променила животот.

20 јули, 2018
bez

Маж Рајмундо Аррудо Сохрихно живеел на улиците на Бразил 35 години. Овој 77-годишен човек цело време пишувал песни и кратки приказни иако знаел дека нема кој да ги чита.

Најголема му била желбата да се објават неговите зборови еден ден. Рајмундо живеел на улица на дел од зелената површина која ја нарекувал остров. Еден ден запознал девојка со име Шала која се дружела со него. Шала ја иницирала Фејсбук страницата откако сфатила колку е Рајмундо талентиран писател, за да ги приближи неговите зборови до луѓето.Страницата набрзо собрала 100.000 приврзаници, а луѓето почнале да го посетуваат и да му помагаат. Едно од лицата кои преку Facebook го виделе Рајмундо е и неговиот брат, кој исконтактирал со Шала и го тргнал од улиците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi