ПОЧИНА НАЈСТАРАТА ЖЕНА ВО СВЕТОТ на 117 години!

27 јули, 2018
z1

Јапонката Чијо Мијако, најстариот човек на светот, почина во 117-та година, соопштија официјални лица.

Управата на Канагава, јужно од Токио, потврди дека Мијако починала во неделата, на 22 јули. На барање на семејството, не се соопштени повеќе детали.

Мијако е родена на 2 мај 1901 година и стана најстариот човек на светот во април, кога почина Наби Таџима од јужното Кипарско село Кикаји, исто така, на 117 години.Министерството за здравство, труд и социјална заштита објави дека сега најстарото лице е Кане Танака од јужна Јапонија, кое има 115 години.Најстариот маж во светот е Масазо Нонака од северниот јапонски остров Хокаидо, кој пред неколку дена го прослави 113. роденден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi