21 март, 2019

Радио

Американската актерка, пејачка, танчерка и модел Зендаја, која наскоро ја очекува премиерата на филмот „Spiderman“ во кој глуми, стана амбасадорка на брендот Tommy Hilfiger.

Таа го замени местото на манекенката Џиџи Хадид, а заедно со креативниот директор на куќата Томи Хилфигер ќе дизајнира капсула колекција на Tommy x Zendaya.

Остави коментар

Почетна // живот // Актерката ја замени Џиџи Хадид: Новата амбасадорка на брендот Tommy Hilfiger е…
Горе