16 октомври, 2019

Радио

Состојки:

  • 1 големо јапонско јаболко
  • 1 банана
  • 2 киви
  • вода по потреба

Ставете сè во блендер, а потоа додавајте малку по малку вода додека не ја добиете саканата густина. Додајте цимет ако сакате, или неколку лешници за уште поубава арома.

Пријатно!

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Smoothie од јапонско јаболко
Горе