Smoothie од јапонско јаболко

13 февруари, 20190
dvf

Состојки:

  • 1 големо јапонско јаболко
  • 1 банана
  • 2 киви
  • вода по потреба

Ставете сè во блендер, а потоа додавајте малку по малку вода додека не ја добиете саканата густина. Додајте цимет ако сакате, или неколку лешници за уште поубава арома.

Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber