28 февруари, 2020

Радио

Фановите често ја опишуваат како „ангел кој има тело на ѓавол“

Поранешата кинеска бодибилдерка Јуан Херонг ги запали социјалните мрежи, откако сподели фотографии од нејзиното тело, кое брзо стана вирално.

Жената, која претходно учествуваше на натпревари во бодибилдинг, реши да ја замени фитнес-индустријата за медицинска професија. Сега работи како лекар во кинеска болница.

Сепак, некои луѓе мислат дека нејзиното тело е претерано мускулесто.

Остави коментар

Почетна // вести // Таа има лице на ангел, но кога ќе и го видат телото сите се чудат! Оваа девојка стана интернет ѕвезда поради својот изглед
Горе