29 јануари, 2020

Радио

Актерот Мichael Мadsen е уапсен поради возење под дејство на алкохол, бидејќи го удри својот “Land Rover”.

Ѕвездата на многуте филмови на Quentin Tarantino, меѓу кои се „Reservoir Dogs“ , „Kill Bill“ и други, управувал со својот автомобил под влијание на алкохол и удрил во столб до патот. Актерот (61) не е повреден, но тој издувал 0,10 промили, а дозволената граница во Калифорнија е 0,08, па затоа бил уапсен и спроведен.

Остави коментар

Почетна // Забава // Мichael Мadsen направи хаос во сообраќајот, алкохолот го однесе во затвор!
Горе