Отстранете ги лузните природно со средство кое го имате во својот дом

19 август, 20200
сфсдфсдфсдфсд

Денес, сите се стремат кон добар изглед. Некои од најболните пречки за зачувување на вашата убавина се лузни, пеги и флеки, особено ако се на вашето лице. Но, сега има решение и за тоа. Тешки случаи на акни, исто како и копање на лицето за време на пубертетот, често оставаат лузни на кожата. Речиси е невозможно целосно да се отстранат лузните на лицето, но има третмани и домашни лекови кои можат видливо да ги намалат. Ако имате проблеми со лузни, обидете се со следниве методи за да ги отстраните.

Ožiljak


Микродермоабразија

Овој третман се препорачува за сите кои имаат лузни на лицето. Делува како ексфолијатор и помага да се отстранат мртвите клетки од лицето. Можете исто така да добиете малку погуста кора и да ја третирате кожата со неа двапати неделно, но не претерувајте.

Сок од лимон

Неколку пати неделно, нанесете свеж сок од лимон на лицето, оставете го да дејствува, а потоа измијте го лицето по 15 минути. Лимонот помага во отстранување на маснотиите од кожата.

limun


Кокосово масло

Кокосовото масло е познато како лек за многу болести, но и за лузни. Можете да го нанесете во вечерните часови, како крем на лицето и телото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi